Aktuality - Už ste sa sčítali?

K 16.3.2021 je nás sčítaných 75,8% obyvateľov, čo predstavuje 1752 obyvateľov obce Hrnčiarovce n/P

Už ste sa sčítali?Vytlačiť

K 16.3.2021 je nás sčítaných 75,8% obyvateľov, čo predstavuje 1752 obyvateľov obce Hrnčiarovce n/P

Štatistický úrad Slovenskej republiky spolu s Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky vyzývajú obyvateľov, aby využili bezpečnú možnosť sčítať sa elektronicky v pohodlí domova.

Už ste sa sčítali?

V čase pandémie ochorenia COVID-19 je elektronické sčítanie obyvateľov Slovenska najbezpečnejšou formou ako pri sčítaní chrániť svoje zdravie aj zdravie ostatných. Preto neváhajte a využite možnosť sčítať sa elektronicky a pomôžte sčítať sa aj svojim blízkym doma, ak vás o to požiadajú. Sčítavate sa bezpečne, nekontaktne, v pohodlí domova a vyplnenie elektronického formuláru netrvá viac ako 10 minút. Na sčítanie postačí mobil, tablet, notebook alebo PC. Táto forma je z epidemiologického hľadiska ideálna a nepredstavuje riziko. Samosčítanie je pre obyvateľov rýchly a jednoduchý spôsob na vyplnenie sčítacieho formulára, bez narušenia súkromia.

Štatistický úrad SR pripomína, že ak ste si ešte zákonnú povinnosť sčítať sa nesplnili, odporúča tak urobiť v najbližších dňoch. Všetko potrebné nájdete na www.scitanie.sk, prípadne si stiahnuť aj mobilnú aplikáciu pod názvom SODB 2021.

Nakoľko všetci obyvatelia Slovenska majú povinnosť sčítať sa vyplnením elektronického formulára, Štatistický úrad SR spolu s Úradom verejného zdravotníctva SR vyzývajú, aby tak obyvatelia urobili elektronicky a pomohli sa elektronicky sčítať aj svojim starším príbuzným, ak ich o to požiadajú.

...

Dátum vloženia: 16. 3. 2021 8:38