Aktuality - Platenie miestnych daní a poplatku za odpady

Rozhodnutia správcu dane o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady budú v súlade s doterajšou praxou zasielané poštou doporučene do vlastných rúk všetkým fyzickým a právnickým osobám, ktorí nemajú trvalý pobyt resp. sídlo v obci Hrnčiarovce nad Parnou. V zmysle príkazu zastupujúcej starostky vzhľadom na mimoriadnu situáciu budú občanom obce Hrnčiarovce nad Parnou rozhodnutia distribuované do poštových schránok zamestnancami obecného úradu tak, aby neprišli do styku s jednotlivými obyvateľmi. V prípade, že občan neuhradí miestnu daň a poplatok za odpady do konca júna 2020, Rozhodnutie mu bude zaslané poštou doporučene do vlastných rúk. Zamestnanci obce sú povinní pri distribúcii Rozhodnutí používať ochranné rúška a rukavice. Preferovanou formou úhrady miestnej dane a poplatku za odpady od všetkých platiteľov dane je bankový prevod na účet obce, uvedený v rozhodnutí. Občania, ktorí nemajú možnosť bezhotovostnej platby a chcú zaplatiť daň v hotovosti do pokladne obecného úradu, sú povinní dohodnúť si vopred na úrade termín platby. V prípade vysokého počtu občanov zhromaždených pred obecným úradom bez dohodnutého termínu má pracovníčka OcÚ právo určiť občanov, ktorí budú v daný deň vybavení a ostatným určiť iný termín. Pri styku s občanmi sú zamestnanci OcÚ povinní dbať na zvýšenú hygienu a pravidelnú dezinfekciu priestorov, používať ochranné rúška a rukavice. Zároveň sú povinní odmietnuť vybavenie občana, ktorý by nemal na sebe ochranné rúško.

Dátum vloženia: 22. 4. 2020 11:08
Dátum poslednej aktualizácie: 13. 7. 2022 11:23